Gelders Milieuonderzoek: wat betekent dit voor onze regio?

In een Regionale Energiestrategie (RES) hebben de verschillende regio’s in 2021 een ambitie voor de opwek van duurzame energie met zon en wind vastgelegd. Deze gebieden staan nog niet in het bestaande windbeleid van de provincie. Om het beleid te kunnen aanpassen, om beter aan te sluiten op de regionaal gemaakte afspraken, is het doen van een milieuonderzoek verplicht.

Het milieuonderzoek
Provincie Gelderland heeft van alle mogelijke locaties voor duurzame opwek (zon en wind) in Gelderland waardevolle en objectieve informatie over mogelijke milieueffecten in beeld gebracht. Dit heet een milieueffectrapportage, ook wel planMER genoemd.

Sommige Gelderse regio’s moeten nog kiezen hoe en waar zij hun ambitie in willen vullen. Zij gebruiken daarbij ook de milieuinformatie uit dit planMER.

Geen nieuwe locaties voor windenergie in Rivierenland
In de RES 1.0 van Rivierenland is in 2021 al helemaal vastgelegd hoe en waar de ambitie voor wind en zon wordt ingevuld. Voor wind zijn kansrijke locaties gekozen. De milieuinformatie uit het planMER weerlegt de keuzes voor die locaties niet. Er verandert dus niets aan de RES 1.0 en het provinciale windbeleid sluit hier straks goed op aan.

Waar kun je de stukken bekijken?
Het ontwerp milieueffectrapport staat van 20 januari tot en met 2 maart 2025 op www.gelderland.nl/planmerwindbeleid. Je kan reageren op het ontwerp milieueffectrapport door het indienen van een zienswijze.

Digitale bijeenkomsten
De provincie organiseert op twee dagen digitale bijeenkomsten waarin het ontwerp milieueffectrapport wordt toegelicht er vragen gesteld kunnen worden.

  • Op woensdag 5 februari 2025 van 16.00 – 17.00 uur en van 19.30 – 20.30 uur
  • Op dinsdag 11 februari 2025 van 16.00 – 17.00 uur en van 19.30 – 20.30 uur

Aanmelden voor 1 van deze bijeenkomsten kan tot en met vrijdag 31 januari 2025 via www.gelderland.nl/planmerwindbeleid

Deel dit bericht: